W wypowiedziach na temat kryzysu klimatycznego, które padają w przestrzeni publicznej, często możemy usłyszeć, że najistotniejsze są zmiany systemowe. Chwilami można więc odnieść wrażenie, że skoro tak jest, to osobiste decyzje jednostek zmierzające do zmniejszenie naszego śladu węglowego czy środowiskowego są bez znaczenia. Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana. W praktyce suma działań wielu osób przekłada się często na wymierne rezultaty, a to co co myślą i czym kierują się jednostki jako konsumenci i obywatele oddziaływuje na zachowania rządów i przedsiębiorstw. W tym odcinku usłyszycie więcej o tego typu powiązaniach.

Odcinek jest zapisem webinaru, który w tym miesiącu miałem okazję wygłosić na zaproszenie Earth Day Everyday. W wersji audiowizualnej możecie go obejrzeć na kanale YouTube tej inicjatywy. Serdecznie zachęcam to zapoznania się z webinarem właśnie w tej formie, ale jeżeli wolicie po prostu posłuchać podcastu, a chcielibyście w niektórych momentach zerknąć do slajdów to są one dostępne poniżej:

Zachęcam do śledzenia działalności Earth Day Everyday – na mediach społecznościowych tej inicjatywy znajdziecie informacje o ich aktywnościach oraz o kolejnych organizowanych przez nich webinarach, do udziału w których gorąco zachęcam 🙂