O autorze

Nazywam się Paweł Pudło i choć zawodowo zajmuję się czymś zupełnie innym (pracuję w IT), to od ładnych kilku lat czytam głównie o tym jak rozwiązać problemy, w które wpakowała się ludzkość – globalne ocieplenie, zanik bioróżnorodności, rosnące nierówności. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że dowiedziałem się na te tematy tyle, że chciałbym podzielić się zgromadzoną wiedzą z szerszym gronem – i tak powstał ten podcast (a następnie też blog).

Znajdziecie tutaj rozmowy z osobami, które mają coś ciekawego do powiedzenia we wspomnianych wyżej tematach lub wyniki moich własnych rozkmin. Z racji swoich zainteresowań (a po części pewnie także z racji zdobytego wykształcenia – skończyłem stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim), wśród tych ostatnich będzie sporo na tematy związane ze sprawami gospodarczymi, społecznymi, a czasami też polityką międzynarodową. Zawsze staram się opatrzeć tutejszy kontent linkami do dodatkowych źródeł, z których czerpię wiedzę, żebyście i Wy mogli sięgnąć głębiej, jeżeli tylko będziecie mieć na to ochotę.

W wolnych chwilach spędzam czas z dziećmi, praktykuję bouldering lub czytam książki – i to właśnie to ostatnie doprowadziło mnie do miejsca, w którym zacząłem prowadzić tę stronę. Co do zasady czytam prawie tylko lektury non-fiction (jakoś tak mam, że najbardziej mnie ciekawią). Kiedyś sięgałem głównie po książki historyczne, później popularnonaukowe, a gdy w tych ostatnich w pewnym momencie trafiłem właśnie na wątki traktujące o globalnym ociepleniu to już zostałem przy treściach, które wiążą się z tym tematem.