W ostatnim czasie miałem okazję być gościem w podcaście Sofizmaty u Piotra Borowskiego. Choć pierwotnie umawialiśmy się na jedną rozmowę to ostatecznie wątki, które chcieliśmy poruszyć okazały się na tyle rozbudowane, że finalnie spotkaliśmy się aż w trzech odcinkach.

Rozmawialiśmy oczywiście o globalnym ociepleniu – w pierwszym odcinku skupiliśmy się na tym dlaczego to pewne, że to człowiek odpowiada za wzrost temperatur na Ziemii, w drugim zastanawialiśmy się czy globalne ocieplenie ma w ogóle jakieś pozytywy (ja znalazłem jeden, ale niekoniecznie korzystny dla nas w Polsce czy w Europie – zdecydowanie większe profity będzie z niego czerpał satrapa na Kremlu, więc patrząc z naszej perspektywy jest to chyba jednak minus 😉), a w trzeciej rozmowie skupiliśmy się na tym jak powstrzymać globalne ocieplenie, choć nie zabrakło wątków dotyczących skuteczności ustrojów demokratycznych w działaniach na rzecz ograniczenia zmian klimatu.

Efekty znajdziecie poniżej lub na stronie podcastu Sofizmaty – mojego gościnnego udziału można wysłuchać w odcinkach 12, 13 i 14: